Jan Pištěk

Výstava "Kosmologické theatrum-terra" (Čáslav, listopad - prosinec 2020; prodlouženo do 28. března 2021)

Od listopadu 2020 do konce března 2021 (prodloužený termín) probíhá v čáslavském Dusíkově divadle výstava obrazů a kreseb ak. mal. Jana Pištěka "Kosmologické theatrum-terra". Záštitu nad výstavou, jejímž kurátorem se stal již tradiční spolupracovník spolku Třiatřicet, pan Petr Svoboda, emeritní ředitel Galerie výtvarného umění v Mostě, převzal starosta města JUDr. Vlastislav Málek. Akce se koná díky finanční podpoře města Čáslavi, Středočeského kraje, soukromých společností a individuálních dárců, kteří si přáli zůstat nepoznáni. 

Z výstavy bude vydán souhrnný katalog coby čtvrtý sešit krásných umění v edici Picturis; tvůrcem katalogu je Petr Svoboda.

Výstava v Čáslavi se zaměřuje nejen na autorovu volnou tvorbu z posledních let, ale i na jeho kostýmní návrhy vytvořené pro divadelní inscenace vytvořené pod režijním vedením Miloše Formana a bratrů Petra a Matěje Formanových.

 

Příprava výstavy

Propagace

Z médií

05.02.2021 18:52
Bez účasti veřejnosti byla v pátek 6. listopadu v Dusíkově divadle Čáslav zahájena výstava obrazů a kreseb akademického malíře Jana Pištěka. Kurátorem výstavy, kterou zorganizoval David Novák ze spolku Třiatřicet, je Petr Svoboda, zakladatel a emeritní ředitel Galerie výtvarných umění v Mostě....
21.10.2020 18:48
V pátek 6. listopadu v 6.36 hodin večer bude na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi zahájena další velká výstava organizovaná každoročně spolkem Třiatřicet. V rámci aktuální expozice komponované speciálně pro prostory místního divadla představí tentokrát své dílo akademický malíř Jan...

Kontakt

triatricet triatricet@email.cz